Aktuelle Opgaver i KVIK

Her finder I listerne over aktuelle opgaver, som KVIK har brug for medlemmernes hjælp til. Læs mere her om vores fælles ansvar.
 
Listerne til venstre (eller øverst på mobiltelefoner og andre små skærme) er opdelt i kategorier og er tovholder/arrangøropgaver til arrangementer, hvor det forventes at flere medlemmer hjælper med selve arrangementet, men i første omgang er der brug for nogen til udspecificere arrangementet og bryde det op i mindre delopgaver. Datoen ud for disse opgaver er deadline for at finde en eller flere tovholder(e) (og altså ikke datoen for selve arrangementet). Interesserede kan tilmelde sig opgaven og evt. skrive en kommentar, hvis man kun kan tage en del af opgaven og/eller gerne vil dele den. Kontaktpersonen på hver opgave kan hjælpe med at afklare spørgsmål om opgavens indhold og omfang etc. Mange af arrangementerne afholdes hvert år, og man kan kigge tilbage i aktivitetskalenderen og hente inspiration fra, hvordan de tidligere har været afholdt. Meld jer gerne til i god tid, så I giver jer selv bedre tid til opgaven - når nogen har meldt sig og er klar til at gå i gang, lukkes opgaven.
 
Opgaverne i listen til højre (eller nederst på mobiltelefoner og andre små skærme) er udspecificeret og har en tovholder, der har brug for hjælp til afvikling af selve opgaven/arrangementet. Tovholderen hjælper med at afklare spørgsmål om opgaven.
 
Nederst på denne side kan man tilmelde sig notifikationer om hver af opgavekategorierne, så man får direkte besked, når der er nye opgaver inden for ens interesseområder.