Organisation - Roforeningen KVIK - Københavns første roklub

Organisation

Her på siden kan du se, hvem der lige nu er medlemmer af KVIKs bestyrelse og i vores forskellige udvalg.

Hvis du vil se, hvad deres arbejde består i, så kan du se det her på siderne:

Bestyrelsen

Formanden
Tine Aabye
formand@roforeningen.dk
 Næstformand
Jens Ulrik Hansen
nestformand@roforeningen.dk
 Tine-Aabye_lille  Jens-Ulrik_lille
Kasserer
Mark van Herk
kasserer@roforeningen.dk
Bestyrelsesmedlem
Iver Kjar
iver@roforeningen.dk
 Mark_lille  kvik-foto_Iver_lille
Bestyrelsesmedlem
Sarah Lauritzen
sarah@roforeningen.dk
Bestyrelsesmedlem
Mikkel Bæch Pedersen
mikkel@roforeningen.dk
Sarah_lille  Mikkel-Bæch-Pedersen_lille

Øvrige personer og udvalg

 ___________________
Coastaludvalg 
coastal@roforeningen.dk
 – Ulla Eriksen (formand)
– Torill Lindebjerg
– Lene Poder
– Kim Dalby
Festudvalg
festudvalg@roforeningen.dk
– Dorte Lassen (formand)
– Jesper Hansen
– Jens Ulrik Hansen
Haveudvalg – Margit Hansen
– Jesper Petersen
– Susanne
Husudvalg
 – Kenneth Kæregaard
Instruktionsudvalg
instruktion@roforeningen.dk
 – Britt Skovø (formand)
– Jesper Hansen
– Jan Stig Hansen
Kajakudvalg
kajak@roforeningen.dk
 – Jakob Graversen (formand)
– Alan Lloyd
– Betina Svendsen
– Susanne Torpe
– Jens Ulrik Hansen
– Thaïs  A. Mendez
Kaproningsudvalg
kapudvalg@roforeningen.dk
– Lea Jacobsen (formand)
Kommunikationsudvalg
kommunikation@roforeningen.dk
– Birthe G. S. Kyhn
– Kenneth Kæregaard
KVIKs Venner
(CVR: 34771669)
– Henrik Dencker (formand)
– John Mac Larsen
Køkkenudvalg – Dorte Lassen (formand)
– Jesper Hansen
– Olaf Zink
Langtursudvalg
langtur@roforeningen.dk
– Jacob Sørensen

 

 Materieludvalg  – Jørgen Lannov
– Philipp Krubasik
– Jochen Förster
Nøglebrik, administration
noegle@roforeningen.dk
– Astrid Hjort

 

Ordensudvalg – Jens Chr. Mathiesen (formand)
– Anders Christophersen
– Peter Boris Damsgaard
PBS-opkrævning/kontingent
kontingent@roforeningen.dk
– Bo Adelholm
Præsidium – Finn Aabye (formand)
– Bo Adelholm
– Erik Ravn
Rengøring – Freddi Madsen
Restaurationsudvalg – Dorte Lassen
Rotøj – Astrid Haastrup Jespersen
Roudvalg
roudvalg@roforeningen.dk
– Samuel Roos
Sekretær (ind- og udmeldelser)
sek@roforeningen.dk
– Camilla Beurling
Skriftlige påmindelser
rykker@roforeningen.dk
– Gabriella Hatting
Styrmandskursus – Kenneth Kæregaard
– Bie Andersen
Ungdomsudvalg
uro@roforeningen.dk
– Mikkel Bæch Pedersen
– Alfred Peter Madsen
– Oliver Kviat Antonsen
– Nicolai Krogsgård
Vinterroret
vinter@roforeningen.dk
 – Samuel Roos
 Web-teknik
web@roforeningen.dk
– Kim Friis
– Thor Friis

 

—————————————- ________________________