KM Statistik 2019 - Roforeningen KVIK - Københavns første roklub

KM Statistik 2019

Nr
Navn
Km
Ture
P1802
Anders K.Pedersen
3517
207
L010
Jørgen Lannov
2346
129
L1504
Torill Lindebjerg
2263
150
R030
Samuel Roos
2090
103
L035
Dorte Lassen
2067
162
G016
Birgit Gade
1870
87
S1704
Eva Szabo
1831
101
A1405
Tine Aabye
1707
119
K009
Jeanineke Dahl Kristensen
1526
74
P001
Lars E. Pedersen
1348
98
J024
Ulla Jakobsen
1289
99
A017
Bie Andersen
1225
95
B1602
Simon Bjærre
1214
75
H065
Gitte Haagensen
1163
57
L003
Alan Lloyd
1151
93
H020
Jesper Hansen
1147
64
M1904
Troels Ilsøe Mahneke
1143
73
K1601
Jacob Krusell
1138
64
L1905
Tao Lundsgaard
1134
73
J1505
Stig Jacobsen
1097
72
M068
Jeanette Melchior
1094
54
H068
Jens Ulrik Hansen
1091
89
H025
Niels Chr. Hansen
1082
60
H1811
Berit Henanger
1081
66
W008
Marianne Worm
1080
50
P1708
Susanne Preisel
1043
63
V1702
Mette Vestergaard
1040
53
S1809
Mette Elmelund
1014
72
W1803
Peter Weile
1003
63
W1605
Emelie Westzynthius
902
37
M064
Helle Mortensen
901
46
S1611
Jacob Sørensen
899
47
M1805
Pia Burlund Madsen
861
64
K1803
Jesper Kloster
815
51
J1506
Kristian Lund Jensen
753
66
K1081
Kristine van der Keur
742
67
D1607
Zahe Daw
701
50
B1707
Dorthe Bauer
669
37
P026
Christian Schack Pedersen
657
40
S004
Britt Skovø
603
52
S1802
Niels Ulrik Schack
601
33
B1902
Rikke Bojesen
573
44
K063
Birthe Kyhn
571
47
R1901
Louise Emilie Rem
555
41
C044
Inger Christiansen
517
21
K1801
Stefan Klottig
511
39
H1704
Inge Merete Tittmann Hansen
500
28
K1804
Henrik Kjar
494
37
F1702
Jochen Förster
481
33
G1901
Anita Gomez
474
33
N1902
Tine Bryder Nielsen
466
41
W1706
Erik Wessel
431
26
M1909
Martha Madsen
418
30
P1703
Camilla Plenov
401
24
B1803
Carla Beltrao
398
36
W1804
Rasmus Wissing
396
27
C1801
Geneviéve Cool
381
30
O1901
Julie Aamand Olesen
380
29
H1502
Vadzim Harbachou
373
30
H067
Mark van Herk
370
37
B1905
Jacob Borup
365
37
L1904
Helle Lundsgaard
363
26
H007
Arne Højlund
360
38
K1907
Niels Havndrup Kraaer
352
23
W1902
Daniel Wielandt
352
24
W1704
Caroline Whalley
348
25
N1901
Camilla Marie Nyborg
348
33
B1711
Camilla Beurling
348
29
J1903
Lone Lund Jepsen
333
29
A010
Steen Guttorm Andersen
328
31
S1903
Felizitas Schlederer
328
29
H1610
Gabriella Hatting
327
22
N1803
Leif Nielsen
320
19
S1904
Simon Stubben
311
21
T010
Benny Thomsen
309
27
J1904
Mikkel Jensen
304
26
T060
Jørgen Tetzschner
301
8
D1902
Simon Donk
301
31
V1901
Line Vognsen
300
25
N1702
Vibe Kjer Nemming
299
31
P1707
Erling Pickering
298
24
H1906
Katrine Hansen
298
21
K1711
Noelle Kehli
291
25
H012
Margit Hansen
290
25
J1908
Anders Peder Væver Jensen
271
21
B1610
Gudrun Boesen
269
34
P1606
Lene Poder
264
17
K008
Kenneth Kæregaard
262
24
B1706
Preben Borelli
261
17
A001
Bo Adelholm
252
21
G1801
Roman Grüner
252
16
S1803
Henriette Schnedler
248
17
P1904
Kim Poulsen
245
20
S019
Niels Jørgen Schmidt
237
20
J1803
Knud J Jensen
227
28
M1911
Katrine Muss
226
16
B1705
Anne Buss
220
15
N027
Thora Nielsen
219
18
N045
Søren Nilausen
215
15
P205
Mikkel Bæch Pedersen
214
23
C1902
Kirsten Christensen
213
17
K1906
Janni Kampmann Knudsen
212
14
J1907
Janne Jensen
208
17
G1803
Hanne Grønbech
206
25
D1903
Jesper Revald Dorph
206
17
H1908
Karin Hansen
203
15
M1907
Karina Mortensen
201
24
H1813
Aja Runge Holmegaard
201
18
W1901
Louise Westerdahl
200
18
D006
Henrik Dencker
197
18
H1506
Astrid Hjorth
196
16
H1714
Albert M.E. Hansen
196
28
L073
Lise Lundin
195
13
T1901
Emil Thim
195
22
G1903
Vibe Beck Grønskov
188
10
M010
Maiken Madsen
187
23
E062
Hanne Ekman
186
15
H1501
Tove Horn
183
9
B1908
Lizanne Pedersen Buch
183
14
B1903
Annette Birkmann
182
20
N1903
Amalie Møller Nielsen
182
17
P010
Lise-Lotte M. Pedersen
181
24
V1905
Henrik Vestergaard
181
16
M1905
Line Mulvad
180
12
B1907
Signe Bojesen
176
14
R1802
Matthieu Rey
175
17
M1906
Sandra Mulvad
174
12
H1605
John Howorth
173
12
S024
Mikkel Sander
171
13
T1902
Anna-Karin Thimgren
171
21
M001
Jens Chr.Mathiesen
169
10
F1901
Anne Francker
168
20
H1907
Hans Hansen
167
14
R1402
Maria Rolin
162
17
K1902
Frederik Hjort Kristensen
161
19
B1904
Camilla Marie Bach
159
18
S020
Mette Dahl Sørensen
158
13
D1402
Kim Nicole Dalby
158
18
L1903
Christian Larsen
157
20
G1701
Gunnur `Ýr Gunnarsdóttir
156
17
J1905
René George Jensen
153
19
C1402
Zacharias Capindale-Webb
152
22
W1802
Pernille Wikkelsø
152
12
T012
Lars Thim
151
17
K1607
Vivian Karlsen
150
13
N1904
Peter Nørregaard
147
16
B1802
Betina Nielsen
144
8
T1904
Veronica Tuells
144
14
A201
Anna Sofie Adelholm
143
21
S1504
Betina Svendsen
142
8
K1704
Minna Julie Kolte
140
13
A203
Oliver Kviat Antonsen
139
16
G1904
Louise Grandt
139
9
R1605
Dorthe Ravn
137
12
T1604
Susanne Torpe
137
17
H1909
Sigbrit Høst
135
11
K021
Jens Chr. Kofoed
133
11
K1903
Jeppe Bennett Krabbe
133
7
A1903
Helle Abildgaard
132
12
J009
Tue Jensen
130
12
W1705
Klaus Weber
128
6
L020
Ole Lavendt
127
13
J1902
Robin Johansson
127
11
S027
Jan Skovø
126
10
M1910
Kurt Mathiesen
124
13
R1601
Roklubben Gyas
121
14
J1804
Marianne Jakobsen
116
11
M1903
Julie Moesborg Albertsen
116
13
G1902
Aksel Ødegaard Greve
115
14
J1601
Merete Martlev Jensen
108
9
S1605
Karen Schjønning
108
11
P1903
Emilie Poulsson
105
10
B1909
Julie Bjørn-Hansen
104
9
I1901
Ece Icel
104
10
O1803
Trygve Roar Olofsen
102
10
B047
Mads Boesen
101
5
D1701
Sofie W. Dahlslund
100
10
M1908
Ragnhild May
98
10
T1903
Stine Tougaard
98
13
V1903
Sara Vangsgaard
98
11
B040
Bjørn Bram
97
9
B1806
Amine Mohammed Bouchaib
87
6
C008
Sarah Christensen
85
8
C1803
Alexander Vilstrup Christensen
85
13
W1608
Rebecka Wennesz
83
11
H048
Jan Stig Hansen
79
10
K1710
Jenny Kivinen
78
5
W1903
Sofie Winkler
75
8
S011
Claus J.Søderberg
72
6
L1805
Lea Kjar-Levin
71
10
H210
Alma Kari Lindebjerg Hansen
69
10
S108
Skovshoved Roklub
69
3
A1505
Johanne Arentoft
69
10
N1806
Peter Møller Naur
68
8
J1909
Ana Jesus
67
5
V1801
Dorthe Tornvig Væver
66
5
M1902
Wil Moreau
65
8
O1903
Kathrine Ottsen
65
7
M1601
Peter Rytter Munk
62
5
F1705
Karen Læsøe Fink
62
5
Ø1801
August-Witte Feentved Ødum
62
7
K1901
Joanna Laval Karlsen
59
7
R1902
Denise Rath
59
6
H024
Ursula Hülsmeier
57
3
W1904
Jakob Sándor Wennesz
57
7
J1906
Sofie Jakobsen
55
5
S1810
Asta Smidt
53
8
N1501
Katalin Nemes
50
6
R1607
Vitus Lynggaard Rønn
49
6
M1504
Thais Arjona Mendez
47
8
B1701
Mads Schack Brogaard
46
4
S009
Thomas Storgaard
42
3
P005
Hans Pallesen
40
5
A202
Ludwig Kristian Adelholm
36
4
S1705
Jonas Kluge Søndergård
36
4
K1908
Benjamin Walther Kruse
36
4
M1807
Trine Boje Mortensen
35
3
L1906
Zoé Letellier
35
5
OE003
Cathrine Østerberg
34
2
D011
Niels Dencker
30
2
O1601
Charlotte Søeborg Ohlsen
30
2
R1705
Joakim Mol Romero
30
6
H1902
Clara Hornnæss
29
1
S1902
Brian Mac Sharry
27
4
A1904
Rikke Wistoft Andersen
26
3
A021
Anne Dsane Andersen
24
3
S014
Jens Chr. Sørensen
24
2
I1801
Marianne Ibsgaard
24
2
B1710
Tine Breinholt
24
2
U002
Rolf Unneland
21
2
F208
Torbjørn Frankel
21
3
K1606
Marie Louise Kjølbye
21
2
J1403
Nicole Juul-Hindsgavl
16
2
R1903
Luis Campos Román
16
3
Ø003
Cathrine Østerberg
15
2
E1501
Tanja Spring Ehlers
15
1
K1501
Iver Kjar
15
1
N1802
Nanna Bugge
15
1
N1804
Martin Riget Nielsen
15
1
B012
Marianne Becker
13
1
P040
Stig Pedersen
12
1
J002
Helmuth Jäger
12
1
P019
Kim Pedersen Friis
12
1
T1905
Philip Tobin
12
1
P1902
Paola Palladino
11
1
K202
Nicolai Krogsgård
10
1
H1904
Henrik Holm
8
1
B114
Bagsværd Roklub
7
1
C1903
Iona Constable
6
1
H1903
Luise Lund Hansen
6
2
V1906
Samyukta Varanasi
6
1
B1910
Jannik Bergmann
6
1
T002
Nils Thygesen
5
1
K062
Niels Kjær
5
1
G004
Jakob Graversen
5
1
A204
Xenia Kviat Antonsen
5
1
L015
Loui Lam
5
1
D1904
Vikto Dalberg
5
2
O1902
Cheryl-Samantha Owen
5
1
K099
D.F.f.R. Kbh. Kredsen
4
2
K107
Københavns Roklub
0
1